Merhabalar! Change.org üzerinden başlatmış olduğumuz Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne sahip çık isimli kampanyamıza ilgi büyüyor. Kampanyanın başlangıç noktasını kısaca bir hatırlayalım. Sizlerden gelen bildirimler doğrultusunda Kırmıtlı Kuş Cenneti’nde yaşanan problemlere eğildik.

Neydi Bu Problemler?

Çevre kirliliği, kaçak avcılık, ağaç kesimleri, Ceyhan nehrine karışan atık suları, yer yer çıkan yangınlar ve nicesi… Öncelikle ilgili kurumlarla görüştük ve kurumlar arası bir tür çıkmazın olduğunu öğrendiğimizde harekete geçtik.

Ne yaptık?

Bir strateji oluşturduk ve bir imza kampanyası başlattık. Ve çalışmalarımızı imza kampanyasının odağında genişlettik. Bu kampanya ile Kırmıtlı Kuş Cenneti’nin hak ettiği değeri bulabilmesi için  sulak alan ilan edilmesini talep ediyoruz.

Neler oldu?

Başlattığımız süreçte bugün 13 bin imzaya kadar etiştik. Bu süreçte pek çok insanla, kurumla görüştük ve görüşmeye de devam ediyoruz. Sosyal medya çalışmaları, basınla görüşmeler ve nicesini içeren çalışmalar  gerçekleştirdik ve devam ediyoruz. Ne mutlu ki kampanyamıza ilgi büyüyor. Bölgede gerekli çalışmalar tamamlanana kadar durmayacağız, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Sonuç olarak…

Doğamızın ve kuşların, hepimizin desteğine ihtiyacı var. Güzel Osmaniye’mizdeki bu cenneti korumak ve yaşatmak için imzalayın, paylaşın, destek olun! Yapacağınız her destek ile şehrimize, doğaya, canlılara ve kendi yaşam alanımıza sahip çıkmış olacağız.

Doğa hepimizin, onu korumak görevi de!

Notlar:

Kampanya Linki: https://www.change.org/kirmitli-kus-cenneti

Kampanyamız hakkındaki videoyu izlemek için tıklayın!

Sizin de burada çekilmiş fotoğraflarınız varsa bize gönderin, yayınlayalım. 🤠 Kırmıtlı Kuş Cenneti hakkındaki kampanyamızın güçlenerek büyümesini sağlayalım!

Önemli Not: Osmaniye’nin tanıtımına dair yemek, tarihi yer, doğa alanı ve nicesini içeren fotoğraflarınızı sosyal medya hesaplarımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğrafları adınızla birlikte sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Instagram adresimiz için tıklayın!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.