Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, ‘Kitap Okuma Halkaları’ projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte, Gençlik Merkezi’nde öğrencilerle bir araya geldi.
Etkinlikte önce Vali Coşkun’a, proje sorumlusu Hacer Altıparmak tarafından bilgi verildi.
Altıparmak; bu projeyle, Türkiye genelinde Gençlik Merkezleri bünyesinde, ortaokul, lise ve üniversite gençliğiyle oluşturulan genel müdürlük tarafından belirlenen kitaplardan her ay bir tanesinin kız ve erkeklerden oluşan gruplar halinde okunarak kritiklerinin yapıldığını belirtti.
Ayrıca; Türkiye genelinde şu an 22 bin gencin bu halka içerisinde yer aldığını, Osmaniye’de de bu faaliyetin 150 gençle sürdürüldüğünü kaydetti.
İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık’ın da katıldığı etkinlikte Vali Coşkun program sonrası; “Kitap okuma halkalarına katılan gençlerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel projenin hazırlanmasında emeği ve katkısı olanlara teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu. Çektirilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.