Dün akşam saatlerinde bir habere denk geldik. Milliyet Gazetesi’nde yer alan haberde Osmaniye’de gezilmesi gereken yerlerin listesi yer alıyordu. Listede 10 yer hakkında bilgi verilmiş, şimdi listeye beraber bakalım. İşte karşınızda Osmaniye’de mutlaka görmeniz gereken 10 yer!

Osmaniye’de Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer

  1. Karatepe Aslantaş Milli Parkı: Kesinlikle listenin en başında olmayı sonuna kadar hak eden bir yer. Biz de pek çok kez burayı tanıtıp önemine değindik, bu yazılara sitemizde ulaşabilirsiniz.  Ve tanıtmaya da devam edeceğiz. Ancak mutlaka görmeniz gereken bir yer.
  2. Kırmıtlı Kuş Cenneti: Ahh bizim güzel Kırmıtlı’mızda oldukça önemli bir yer ve daha da önem kazanıp gerekli bakımı ve ilgiyi görmesi için bir imza kampanyası başlattık. Umuyoruz kısa sürede başarıya ulaşacağız. Merak edenleri böyle alalım.
  3. Şarlak Şelalesi: Müthiş bir doğaya sahip bu yeri de mutlaka görmeniz gerekir…
  4. Kastabala Hierapolis Antik Kenti: Karatepe kadar önemli olan başka neresi var derseniz? Kastabala deriz.
  5. Haruniye Kalesi: Osmaniye’ye kaleler şehri dendiğini biliyor musunuz? 25’ten fazla kaleye ev sahipliği yapan Osmaniye’de Haruniye Kalesi oldukça önemli bir konumdadır.
  6. Kadirli Alacamii: Özellikle son zamanlarda yapılan restorasyon çalışmaları ile önemi daha da artan Alacamii’de mutlaka gezi noktalarınızdan biri olmalı.
  7.  Zorkun Yaylası: Osmaniye’ye gelinir de Zorkun’a çıkılmaz mı? Zorkun Yaylası’na çıkılır da Zorkun Tava yenmez mi?
  8. Karaçay Şelalesi ve Karaçay Mesire Yeri: Osmaniye demek biraz da Karaçay demek, böyle dersek eminim pek çok kişi katılacaktır. Şehrin en uğrak mesire alanlarından biridir ve doğası çok çok başka…
  9. Haruniye Kaplıcaları: Kırmıtlı kadar başka ilgi ve bakım isteyen noktalarımızdan biri de Haruniye Kaplıcaları. Doğası şahane ve tam bir şifa noktası…
  10. Toprakkale Kalesi: Eee demiştik burası kaleler şehri diye… Öyle bir kale ile listeyi sonlandırmamışlar tabi ki! Konumu ile rahat ulaşabileceğiniz konumda olan Toprakkale Kalesi’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisidir.

Bu liste dediğimiz gibi Milliyet Gazetesi tarafınca belirlenmiş. Peki siz olsanız listeyi nasıl sıralardınız?

Yorumlarda buluşalım… <3

Not

Kaynak: Milliyet Gazetesi

Not: Osmaniye’nin tanıtımına dair yemek, tarihi yer, doğa alanı ve nicesini içeren fotoğraflarınızı sosyal medya hesaplarımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğrafları adınızla birlikte sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Instagram adresimiz için tıklayın!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.