Bir süre önce charge.org üzerinden başlattığımız “Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne Sahip Çık!” isimli kampanyaya ilgi büyüyor ve her geçin gün kampanyamız basında yer buluyor. Her geçen gün imzacı ve destekleyen sayısı büyürken, bu süreçte basın da gelişmeleri yakından takip ediyor.

Osmaniye’nin sevilen gazetecilerinden İsmail Karadağ konuyu yakından takip ediyor ve konu hakkında gelişmeleri kendi adıyla paylaşıyor. Buna ek olarak, yine Osmaniye’nin değerli gazetecilerinden başka isimlerle de görüşme yapıyor ve gelişmeleri paylaşıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi  ve MKHaber.com’da Kırmıtlı Kuş Cenneti kampanyamız hakkında haberler çıktı. Bu güzel gelişmelerin varlığıyla kampanyamız güçleniyor ve doğru bir şekilde yayılım gösteriyor.

Kampanyamız Basında:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeri gelmişken kampanyamızın içeriğini bir kez daha ifade etmekte fayda olacaktır.

“Unutulmuş, bahsi bile edilmeyen bir cennet vardır Çukurova’nın o bereketli topraklarında bilir misiniz? Osmaniye’de yer alan bu cennet ki nefis bir göl ve etrafında uçsuz bucaksız yeşille çepeçevrelenmiştir. Bilinen 250 çeşit kuş da mesken bellemiştir burayı. Kimseler bilmez ama bilenlerin de Kırmıtlı Kuş Cenneti’dir burası. Şimdilerde bakımsız haliyle, giderek bozulan ekosistemiyle yitmeye yüz tutmuş durumda. 

Bir düşle yola çıktık; bu bölgenin öncelikle “Yaban Hayatı Geliştirme Sahası” ilan edilip bir statü kazanmasını ve sulak alan ilan edilmesini talep ediyoruz. Kırmıtlı’ya gerekli özen gösterilsin, göz dolduran doğasıyla ve çeşitli kuşlarıyla cennet olmaya devam etsin, korunsun. Öksüz kalan cennetimizde bir başka düşümüz de şudur ki; kuş-doğa fotoğrafçılarının çalışma alanlarından biri, doğaseverlerin merak ettikleri bir yer, gezginlerin listesindeki yerlerden biri olsun. Ama her şeyden önce buradaki ekosistem, doğa korunsun!

“Evrende iki sonsuz doğurgan yaratıcı güç vardır. Biri insan, öbürü doğa. İnsan, yaratıcılığını yitirdiği gün, doğa yaratıcılığını bitirdiği gün her şey bitecektir.” demişti Koca Yaşar. O gün gelmesin diye işte tüm çabamız.

Hasret kalıyoruz yeşile yahut bir kuş sesine… Senin de çabanla Kırmıtlı’yı kurtarabiliriz. Destek ol, imzala, paylaş!

Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne Sahip Çık!

*** Bu bir Osmaniye’ye Git projesidir.”

Bu yazıyı paylaştığımız an itibariyle kampanyayı imzalayan sayısı 11.190 olarak görülmektedir. Siz de kampanyayı imzalayabilir ya da duyurarak destek olabilirsiniz. Kampanya Linki: https://www.change.org/kirmitli-kus-cenneti

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.