Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne Sahip Çık!

Unutulmuş, bahsi bile edilmeyen bir cennet vardır Çukurova’nın o bereketli toprakların bilir misiniz? Bu cennet ki nefis bir göl ve etrafında uçsuz bucaksız yeşille çepeçevrelenmiştir. Bilinen 250 çeşit kuş da mesken bellemiştir burayı. Kimseler bilmez ama bilenlerin de Kırmıtlı Kuş Cenneti’dir burası. Şimdilerde bakımsız haliyle, giderek bozulan ekosistemiyle yitmeye yüz tutmuş durumda.

Bir düşle yola çıktık; Kırmıtlı’ya gerekli özen gösterilsin, göz dolduran doğasıyla ve çeşitli kuşlarıyla cennet olmaya devam etsin. Öksüz kalan cennetimizde bir başka düşümüz de şudur ki; kuş-doğa fotoğrafçılarının çalışma alanlarından biri, doğaseverlerin merak ettikleri bir yer, gezginlerin listesindeki yerlerden biri olsun. Ama her şeyden önce buradaki ekosistem, doğa korunsun!

“Evrende iki sonsuz doğurgan yaratıcı güç vardır. Biri insan, öbürü doğa. İnsan, yaratıcılığını yitirdiği gün, doğa yaratıcılığını bitirdiği gün her şey bitecektir.” demişti Koca Yaşar. O gün gelmesin diye işte tüm çabamız.

Hasret kalıyoruz yeşile yahut bir kuş sesine… Senin de çabanla Kırmıtlı’yı kurtarabiliriz. Destek ol, imzala, paylaş!
Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne Sahip Çık!

İmza linki için tıklayın.

*** Bu bir Osmaniye’ye Git projesidir.

Önemli Not: Kampanyaya dair gelişmeleri Change.org’daki imza kampanyası güncellemeler bölümünden, Osmaniyeyegit.com web sitemizden ve Osmaniye’ye Git sosyal medya kanallarımız (Instagram, Twitter, Facebook ve YouTube) üzerinden takip edebilirsiniz. Konu hakkında sorularınız ya da paylaşmak istediğiniz bir konu olursa bu bahsettiğimiz iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Not: Osmaniye’nin tanıtımına dair yemek, tarihi yer, doğa alanı ve nicesini içeren fotoğraflarınızı sosyal medya hesaplarımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğrafları adınızla birlikte sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Instagram adresimiz için tıklayın!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.