Ünü dünyaya mal olmuş yazar, Yaşar Kemal, ölümünün 3. yıldönümünde doğduğu yerde, Osmaniye Hemite (Gökçeadam) Köyünde anılacak. Anma programı; 28 Şubat Çarşamba günü  saat: 13.00’da, Yaşar Kemal Parkı’ndaki Kültür Evi önünde gerçekleştirilecek.

Etkinlik, Yaşar Kemal Çukurova Kültürünü Yaşatma Derneği (YAŞAD) ve Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından ortaklaşa düzenleniyor.
YAŞAD Başkanı, Mehmet Özer programla ilgili;
“Osmaniye’mizin gururu ve tüm eserlerinde doğduğu köyü asla unutmayan dünyaca ünlü Yazar Yaşar Kemal’i aramızdan ayrılışının 3. yıldönümünde bir etkinlikle anacağız. Yeri doldurulamayacak ve Osmaniye’mizin gururu edebiyatçı Yaşar Kemal’i anma programız 28 Şubat 2018 Çarşamba  günü saat: 13.oo’da doğduğu köy olan Hemite (Gökçedam)’da adının verildiği Yaşar Kemal Parkı, Kültür evi önünde gerçekleşecek. Anlamlı ve sade bir etkinlikle de olsa gerçekleştireceğimiz bu programın düzenlenmesinde bizimle ortak hareket eden OŞYAD Yönetimine teşekkür ediyor, anma programına tüm edebiyat ve sanatseverleri davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak ise;
“Çukurova’nın bereketli topraklarında doğup, Osmaniye’nin adını dünyaya duyuran hemşerimiz, edebiyat dünyasına damgasını vuran, barışçı insan Yaşar Kemal’i aramızdan ayrılışının 3.’ncü yılında saygı ile anıyoruz. Bu kapsamda doğduğu Köyde YAŞAD ile birlikteki programımız; Yaşar Kemal’in özgeçmişi, şiir ve ağıtlarının okunması ile birlikte ozanların türkülerini yorumlamaları ile gerçekleşecektir.” şeklinde konuştu.

Yaşar Kemal’i anma etkinliğinde; şiir okumak veya bağlaması ile türkü söylemek isteyenlerin OŞYAD veya YAŞAD yönetim kuruluna başvuru yapmalarının gerektiği belirtildi.
Tüm Osmaniye ve Yaşar Kemal severlere duyurulur!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.