İmza sayısı her geçen gün artıyor, güzel insanlardan tertemiz yorumlar geliyor. Ne güzel insanlar var yahu!
Tahmin edersiniz bu yola çıkarken ve süreçte heves kırıcı pek çok yorumla ve kişiyle karşılaştık ve karşılaşmaya devam ediyoruz.

‘Siz mi yapacaksınız?’, ‘Ne fark edecek ki?’, ‘Sonuçlanmaz…’, ‘Başarsanız da sonra yine bozulur…’ bunlar en iyileri… Daha sivrilerini yazarsak sahipleri kim olduklarını anlar. Yanlış anlamayın korkumuzdan değil, hepsine gerekli cevapları verdik, veririz de. Bu iş doğa işi, hal böyle olunca en ufak negatiflik işin içine sızsın istemiyoruz. En olmadık yorumlara bile olabildiğince pozitif yanımızı takınarak cevap vermeye gayret ediyoruz, bazen mümkün olmasa da olabildiğince diyelim. :))

Doğanın siyasi görüşü yok, kuşların tarafı yok, bu işin haklı haksız yanı yok çünkü… Olması gerekenin peşindeyiz, en güzeli de bu değil mi?

Başlıktan anlayacağınız üzre kampanya için epey yol katettik. İmzalarla, konu hakkındaki haberlerle, görsellerle ve derneklerin buraya dair raporlarıyla epey kapsamlı bir dilekçe hazırladık. Bu kapsamlı çalışmayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ve DSİ Genel Müdürlüğü’ne elden teslim ettik, evrak numaralarımızı aldık. Osmaniye Valiliği’ne iadeli taahhütlü olarak gönderdik. Ayrıca daha özet dilekçeyi de CİMER’den yazdık. Siz de yazmak isterseniz konu hakkında size yardımcı olabiliriz. Birlikteyken güçlüyüz ve birlikte dile getirirsek bir şeyleri o zaman işin seyri çok değişir.

Sonuçta dilekçeyi imzalarınızla birlikte ilgili kurumlara teslim ettiğimizi büyük bir gururla söylüyoruz. İnanılmaz güzel ve onurlu bir hismiş imzaları teslim etmek. Teşekkür ederiz bize bu onuru yaşattığınız için.

Güzel bir ivme kazandık, bizimle birlikte başkaca hareketlenen kişileri, STK’ları da görüyoruz. Ve şimdi dilekçemizle durum nerelere gidecek sabırsız bir şekilde bekliyoruz. Tahmin edeceğiniz üzre şu aşamada imza sayılarının artması, paylaşımların yayılması, konunun olabildiğince gündemde olması çok önemli… İnanıyorum ki desteklerinizle bu işin üstesinden geleceğiz.

“CİMER’e ben de yazmak isterim.” diyenler için talebimizi yinelemek isterim. Kırmıtlı Kuş Cenneti’nin sulak alan ve yaban hayatı geliştirme sahası ilan edilmesini talep ediyoruz. Ama ayrıca sorularınız olursa CİMER’e yazma konusunda yardımcı olabiliriz, bize her zaman osmaniyeyegit@gmail.com üzerinden yazabilirsiniz.

Ek olarak imza kampanyası linki: https://www.change.org/kirmitli-kus-cenneti

Ayrıca bu süreçte yine çeşitli haberlerimiz çıktı. Bunlara da aşağıda yer veriyoruz.

1. Olay Gazetesi’ndeki haber için tıklayın!

FİGEN ANT’TAN OGC’YE TEŞEKKÜR! » Osmaniye Olay Gazetesi

2. Olay Gazetesi’ndeki haber için tıklayın!

Kırmıtlı Kuş Cenneti’nin geçmişteki mücadelesi! » Osmaniye Olay Gazetesi

3. Elde Demokrasi Gazetesi’ndeki haber için tıklayın! 

4. Elde Demokrasi Gazetesi’ndeki haber için tıklayın! 

KIRMITLI KUŞ CENNETİ İÇİN DOĞA SEVERLER HAREKETE GEÇTİ

5. Dokuzeylul sitesindeki haberimiz için tıklayın!

İzmir, Türkiye, Dünya’dan Güncel Haberler

6. Halkınsesi sitesindeki haberimiz için tıklayın!

7. Avamedya sitesindeki haberi okumak için tıklayın! 

8. Önder Gazetesi’ndeki haberimiz aşağıda yer almaktadır.

 

9. Başak Gazetesi’ndeki haber için tıklayın!

Kırmıtlı Kuş Cenneti’ni Video ile anlattı!

 

10. Olay Gazetesi’ndeki haber için tıklayın!

Kırmıtlı Kuş Cenneti’ni VİDEO İLE ANLATTI! » Osmaniye Olay Gazetesi

 

11. Hasret Gazetesi’ndeki haber için tıklayın!

hasret-gazetesi

12. Forumel.com’daki haber için tıklayın! (Link: https://www.forumel.com/serbest-kursu/9947-dunya-cevre-gunu%92nde-imzalayabileceginiz-10-cevre-kampanyasi.html )

Dünya Çevre Günü’nde İmzalayabileceğiniz 10 Çevre Kampanyası – Forumel.Com

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.